JKK Akadémia – Jövő a jelen autóiparában

JKK Akadémia előadás

Előadás címe: Jövő a jelen autóiparában

Előadó: Dr. Szászi István
(Robert Bosch GmbH, Vice President Engineering, Components and Hydraulic Functions ABS/ESP)

Időpont: 2014. június 10., kedd, 13:00 (IDŐPONTVÁLTOZÁS!)

Helyszín: Széchenyi István Egyetem (SZE), Járműipari Kutató Központ (JKK)
9026 Győr, Egyetem tér 1. Inno-Share ép. II. emelet, IS 208 workshop terem

(megközelíthető az „A” tanulmányi épület 1. emeleti átjáróján keresztül)

Az előadás rövid tartalma:

A hetvenes években már vizionáltak arról, hogy milyen lesz a jövő járműve…. Már akkor megfogalmazódott az autonóm módon közlekedő autó koncepciója. Az akkori víziók elsődleges motorja a balesetmentes közlekedés iránti igény volt. Ma a 21. századi „smart” korszakban a mobilitás biztosítása mellett az autóknak látni, észlelni, gondolkodni, dönteni és beavatkozni kell. A jövő autóiparát azonban az foglalkoztatja, hogy mit is akarunk mi járművezetők? Akarjuk-e tényleg, hogy az autók maguktól menjenek, és nekünk ne legyen semmi dolgunk…? Ezért nem túlzás azt állítani, hogy az autóipar legizgalmasabb kérdése, hogy az autonóm jármű koncepciója az vízió vagy realitás… Előadásomban a jövő legfontosabb mérföldköveit mutatom be, melyek elgondolkodtatnak minket, hogy milyen is lesz majd a 22. század „smart” autója.