Nemzetközi hét és Netán 2015

A Széchenyi István Egyetem a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0002 ’Járműipari Felsőoktatási Kutatási Együttműködés’ pályázat támogatásával megrendezi

1. NEMZETKÖZI HETÉT

a Gyakorlatorientált Felsőoktatás jegyében 2015. február 2-5

nemzetközi héten 23 különböző felsőoktatási partner jelezte részvételét (Németország, Spanyolország, Hollandia, Szlovákia, Szlovénia, Görögország, Törökország, Észtország, Románia képviselteti magát), akik a résztvevő széchenyis előadókkal együtt a két szakmai napon (február 3-4) összesen három szekcióban  tárgyalják meg tapasztalataikat a gyakorlatorientált képzés területéről.

Szeretnénk felhívni figyelmét a nemzetközi hét keretében megrendezendő NETÁN – Nemzetközi Tájékoztató Napra (2015. február 4), melynek során 10.00 – 14.00 óra között az egyetem aulájában ösztöndíjas szervezetek, nyelviskolák és a külföldi partneregyetemek képviselői várják az érdeklődő hallgatókat, oktatókat.

A programok zárásaként kerül sor a nemzetköziesítést támogató terminálok ünnepélyes átadására (2014. február 4. 14.00). A terminálokon futó szoftverek* segítéségével magyar és külföldi hallgatók, oktatók  egyaránt tájékozódhatnak az Egyetem nemzetközi kapcsolatairól, munkatársak, irodák elérhetőségeiről, egyetemi élettel kapcsolatos hírekről.

A programok zárásaként tájékoztató előadás lesz a külföldi ösztöndíjas lehetőségekről.

A Nemzetközi hét és a NETÁN részletes programját a itt találják meg

* a szoftverek a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0017 „Zöld Energia” – Felsőoktatási ágazati együttműködés a zöld gazdaság fejlesztésére az energetika területén”, a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0012  „Járműipari Felsőoktatási és Kutatási Együttműködés” és a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0003 „Hungarian Online University – Ágazati informatikai együttműködés létrehozása az új típusú e-learning alapú képzések hazai és nemzetközi elterjesztésére” pályázatok támogatásával fejlesztették ki.